Home
It's where Ada gets its news!
Ada Sports
July 23, 2019
 

You are here

Alligators fall at Bluffton; Oldfield wins 5 races

By Cort Reynolds
BLUFFTON - The Ada Alligator summer swim team lost a dual meet at West Ohio Aquatic League foe Bluffton on a cool, overcast Monday evening.

Versatile Adaite Carlie Oldfield won five individual races across all strokes in the girls 13-14 age bracket to pace the Gators. She won the 50-meter freestyle, 50 butterfly, 50 backstroke, 100 free and 100 individual medley.

Gator Chloe Kemmere took first in four races in the girls 9-10 division. She won the 50 fly, 50 back, 50 free and 100 IM. Claire Kemmere finished first in three 11-12 events: the 100 free, 50 fly and 50 back.

Tea Griffith touched first in the 25 free and 25 fly events in the 7-8 age bracket for Ada.

Other Alligator firsts were recorded by: Ethan Daniels (boys 15-18, 50 free); Lily Baumgartner (girls 11-12, 100 IM); Landon Stahler (boys 11-12, 100 IM); Max Baumgartner (boys 9-10, 50 back); Kaden Truman (boys 15-18, 100 free); and Mattie Huber (girls 13-14, 50 breaststroke).

The Ada boys lost to Bluffton 473-148, while the Lady Gators fell 441-203.

Bluffton won the combined meet team score, 914-351.

Complete event results:
Event 1 Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
Team Relay Finals Time
1 BLUF-EH A 2:00.81 10
1) Boyles, Evie G 7 2) Sterrett, Madelyn N 8
3) Grandey, Lainey M 8 4) Granger, Leah B 8
2 BLUF-EH C 3:07.82 6
1) Welsh, Alivia M 6 2) Nygaard, Eva B 8
3) Honse, Anna M 8 4) Agner, Madelyn P 5
2:00.23 1:07.59

Event 2 Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
1 BLUF-EH A 1:41.45 10
1) Warren, Brayden D 7 2) Essinger, Levin D 8
3) Verb, Camden R 8 4) Roby, Ethan D 7

Event 3 Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
1 BLUF-EH A 3:40.63 10
1) Diller, Kari E 9 2) Schneck, Lyla A 10
3) Candido, Joana M 10 4) Mohr, Kelsey B 9
43.09 1:05.57 1:01.58 50.39
2 BLUF-EH B 4:06.83 6
1) McGuire, Kailey R 10 2) Hohenbrink, Klaira A 9
3) Worcester, Peyton M 10 4) Stechschulte, Ally M 10
1:01.15 57.81
3 ADA A 4:53.82 2
1) McDougle, Lynkin 9 2) Fleming, Sophia 10
3) Fleming, Gabriella 10 4) Montgomery, Alivia 9
4 BLUF-EH C 4:54.75
1) Boblitt, Charlie S 9 2) Welsh, Alayna A 9
3) Roby, Ella N 9 4) Thomas, Jovi S 9
1:21.04 1:05.06 1:35.29 53.36

Event 4 Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
1 ADA A 4:09.29 10
1) Bowden, Jackson 9 2) Griffith, TJ 10
3) Baumgartner, Max 9 4) Szippl, Jacob 10

Event 5 Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
1 BLUF-EH A 2:35.88 10
1) Hudson, Taylor M 12 2) Youngpeter, Rory E 12
3) Essinger, June B 11 4) Downey, Jenna M 11
37.08 44.80 40.07 33.93
2 BLUF-EH B 2:56.96 6
1) Dagani, Lilly D 11 2) Armstrong, Ella R 12
3) Granger, Emily J 11 4) Mohr, Makenna P 11
44.64 48.84 50.55 32.93
3 ADA A 3:19.82 2
1) Rausch, Vicky 12 2) Huber, McKenna 11
3) Kemmere, Claire 12 4) Kin, Addyson 11
50.71 1:04.63 34.59 49.89
4 BLUF-EH C 3:41.11
1) Thomas, Layla N 11 2) Tuttle, Mackay M 12
3) Shank, Zoe K 12 4) Smith, Avery J 12
58.18 59.59 45.97 57.37

Event 6 Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
1 BLUF-EH A 3:02.99 10
1) Nye, Elijah D 12 2) Diller, Xavier D 12
3) Bowlus, Jackson T 11 4) Hoffman, Ethan D 12
59.70 48.18 37.02 38.09

Event 7 Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
1 BLUF-EH A 3:34.65 10
1) Klinger, Leah C 13 2) Stechschulte, Izzy R 13
3) Murray, Maddy A 13 4) Dauterman, Kaylee M 13
58.22 43.50 51.78 1:01.15
2 ADA A 3:47.71 6
1) Archer, Madison 14 2) Carman, Isabelle 13
3) Huber, Mattie 14 4) Huber, Morgan 13
1:05.19 1:00.53 49.53 52.46

Event 8 Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
1 BLUF-EH A 2:21.78 10
1) Verb, Riley W 14 2) Armstrong, Landon B 14
3) McCall, CJ 13 4) Hoffman, Nolan J 14
33.20 38.83 37.51 32.24
2 ADA A 3:26.56 6
1) Hartman, Dylan 14 2) Truman, Daxton 14
3) Baumgartner, Jack 14 4) Puerto, Max 13
1:10.57 46.24 48.92 40.83

Event 9 Girls 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
1 BLUF-EH A 2:42.62 10
1) Lee, Malia W 15 2) Reineke, Joscelin E 17
3) Rex, Madi N 17 4) Hoffman, Ellie J 16
46.74 42.47 39.15 34.26

Event 10 Boys 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
Team Relay Finals Time
1 BLUF-EH B 2:26.81 10
1) Lee, Keevan D 16 2) Trombley, Carson G 17
3) Howard, Trent R 15 4) Ream, Caleb R 15
34.76 35.22 42.83 34.00

Event 11 Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
Name Age Team Finals Time
1 Agner, Madelyn P 5 BLUF-EH 37.10 7
2 Hohenbrink, Kaidree A 6 BLUF-EH 42.25 5
3 Welsh, Alivia M 6 BLUF-EH 44.59 3
4 Biery, Myla R 6 BLUF-EH 48.95 1
5 Goldsberry, Megan W 6 BLUF-EH x54.76
6 Roby, Alexis R 6 BLUF-EH x57.60
7 Nash, Rebecca M 6 BLUF-EH x1:22.76
8 Longworth, Quinn A 5 BLUF-EH x1:35.48

Event 12 Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
Name Age Team Finals Time
1 Thomas, Crosby D 6 BLUF-EH 29.03 7
2 Counts, Caden M 5 BLUF-EH 1:04.73 5

Event 13 Girls 7-8 25 SC Meter Freestyle
Name Age Team Finals Time
1 Griffith, Tea 8 ADA 21.17 7
2 Grandey, Lainey M 8 BLUF-EH 21.81 5
3 Boyles, Evie G 7 BLUF-EH 26.40 3
4 Callahan, Ainsley 8 ADA 26.91 1
5 Granger, Leah B 8 BLUF-EH 27.37
6 Fought, Ayla G 8 BLUF-EH 29.13
7 Brauen, Clara A 7 BLUF-EH x33.69
8 Welch, Kaydence P 8 BLUF-EH x36.98
9 Honse, Anna M 8 BLUF-EH x39.85
10 Thomason, Anya R 8 BLUF-EH x39.98
11 Cockerham, Alysia D 7 BLUF-EH x42.69
12 Shepherd, Elaina F 7 BLUF-EH x43.86
13 Peterson, Renee C 7 BLUF-EH x46.40
14 Dulle, Olivia R 8 BLUF-EH x56.97

Event 14 Boys 7-8 25 SC Meter Freestyle
Name Age Team Finals Time
1 Verb, Camden R 8 BLUF-EH 19.28 7
2 Essinger, Levin D 8 BLUF-EH 20.13 5
3 Warren, Brayden D 7 BLUF-EH 22.41 3
4 Roby, Ethan D 7 BLUF-EH 23.32 1
5 Stanfield, Aiden J 8 BLUF-EH x23.57
6 Benroth, Barrett M 7 BLUF-EH x23.76
7 Shanks, Robert 8 ADA 26.60
8 Schneck, Brody L 8 BLUF-EH x26.93
9 Stechschulte, Logan R 8 BLUF-EH x26.98
10 McGuire, Colton T 8 BLUF-EH x27.24
11 Lawrence, Jentzen 7 ADA 27.93
12 Candido, Heitor M 8 BLUF-EH x29.71
13 Ungashick, Ashton T 8 BLUF-EH x31.47
14 Recker, Dominic A 7 BLUF-EH x35.57
15 Daft, Will 7 ADA 37.40
16 Huber, Landon 7 ADA 37.93
17 Barhorst, Grayson B 8 BLUF-EH x41.72
18 Cupples, Quinn H 7 BLUF-EH x44.18
19 Maag, Carson J 8 BLUF-EH x52.75

Event 15 Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
Name Age Team Finals Time
1 Kemmere, Chloe 10 ADA 35.30 7
2 Diller, Kari E 9 BLUF-EH 37.15 5
3 Schneck, Lyla A 10 BLUF-EH 45.78 3
4 Hohenbrink, Klaira A 9 BLUF-EH 49.57 1
5 Mohr, Kelsey B 9 BLUF-EH 49.77
6 McGuire, Kailey R 10 BLUF-EH x49.79
7 Worcester, Peyton M 10 BLUF-EH x53.16
8 McDougle, Lynkin 9 ADA 56.63
9 Simon, Riley E 10 BLUF-EH x58.00
10 Stechschulte, Ally M 10 BLUF-EH x1:00.74
11 Fleming, Gabriella 10 ADA 1:01.48
12 Shanks, Emily 9 ADA 1:01.65
13 Boblitt, Charlie S 9 BLUF-EH x1:01.82
14 Roby, Ella N 9 BLUF-EH x1:02.10
15 Thomas, Jovi S 9 BLUF-EH x1:02.59

Event 15 Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
Name Age Team Finals Time
16 Welsh, Alayna A 9 BLUF-EH x1:05.73
17 Longworth, Kennedy R 9 BLUF-EH x1:08.47
18 Bowling, Ari I 10 BLUF-EH x1:09.92
19 Peterson, Bekah J 9 BLUF-EH x1:14.91
20 Althaus, Lolo L 9 BLUF-EH x1:16.62
21 Recker, Izzy M 9 BLUF-EH x1:17.20
22 Montgomery, Alivia 9 ADA x1:23.62
23 Maag, Evelyn M 10 BLUF-EH x1:44.01

Event 16 Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
1 Shank, Mason D 10 BLUF-EH 39.30 7
2 Hohenbrink, KJ A 10 BLUF-EH 40.25 5
3 Armstrong, Owen L 9 BLUF-EH 40.76 3
4 Baumgartner, Max 9 ADA 41.25 1
5 Bowden, Jackson 9 ADA 51.25
6 Smith, Ethan J 9 BLUF-EH 51.82
7 Brauen, Owen D 9 BLUF-EH x53.05
8 Dawson, Jacob C 10 BLUF-EH x54.00
9 Witteman, Kaedyn A 10 BLUF-EH x57.04
10 Benroth, Bodey D 9 BLUF-EH x1:01.93
11 Morgan, Grady 10 ADA 1:03.27
12 Shilling, Brady C 9 BLUF-EH x1:05.19
13 Bowling, Sawyer J 9 BLUF-EH x1:08.99
14 Lovett, Ben D 10 BLUF-EH x1:10.21
15 Fisher, Steven 9 ADA 1:25.53
16 Dulle, Alexander N 9 BLUF-EH x2:14.42

Event 17 Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
1 Hudson, Taylor M 12 BLUF-EH 32.09 7
2 Downey, Jenna M 11 BLUF-EH 33.55 5
3 Mohr, Makenna P 11 BLUF-EH 34.43 3
4 Armstrong, Ella R 12 BLUF-EH 35.26 1
5 Dagani, Lilly D 11 BLUF-EH x38.62
6 Griffith, Tess 12 ADA 40.06
7 Shank, Zoe K 12 BLUF-EH x41.13
8 Rausch, Vicky 12 ADA 44.28
9 Tuttle, Mackay M 12 BLUF-EH x44.32
10 Granger, Emily J 11 BLUF-EH x45.60
11 Huber, McKenna 11 ADA 48.02
12 Cross, Vanessa N 11 BLUF-EH x48.94
13 Shilling, Ali G 12 BLUF-EH x49.51
14 Thomas, Layla N 11 BLUF-EH x50.81
15 Peterson, Rachel L 11 BLUF-EH x51.53
16 Kin, Addyson 11 ADA 55.48
17 Brown, Lena J 12 BLUF-EH x55.64
18 Witteman, Keira M 12 BLUF-EH x55.98
19 Rudasill, Katie 11 ADA x57.05
20 Smith, Avery J 12 BLUF-EH x57.45
21 Coffman, Kaleigh A 12 BLUF-EH x59.21
22 Honse, Elizabeth L 11 BLUF-EH x1:04.74
23 Burke, Clara R 12 BLUF-EH x1:09.27
24 LaValle, Arya 12 ADA x1:09.88

Event 18 Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
1 Bowlus, Jackson T 11 BLUF-EH 33.54 7
2 Diller, Xavier D 12 BLUF-EH 36.88 5
3 Hoffman, Ethan D 12 BLUF-EH 38.84 3
4 Nickel, Ethan J 12 BLUF-EH 45.61 1
5 Bowden, Justin 11 ADA 45.84
6 Callahan, Declan 11 ADA 47.71
7 Nye, Elijah D 12 BLUF-EH x51.67
8 Biery, Lincoln R 12 BLUF-EH x55.55
9 Clum, Kaden 11 ADA 57.91
10 Shepherd, Sam L 11 BLUF-EH x1:08.61

Event 19 Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
1 Oldfield, Carlie 14 ADA 32.11 7
2 Stechschulte, Izzy R 13 BLUF-EH 34.57 5
3 Bowden, Kaitlyn 14 ADA 35.65 3
4 Klinger, Leah C 13 BLUF-EH 39.40 1
5 Murray, Maddy A 13 BLUF-EH 42.51
6 Carman, Isabelle 13 ADA 45.59
7 Huber, Morgan 13 ADA 51.86
8 Archer, Madison 14 ADA x56.40
9 Dauterman, Kaylee M 13 BLUF-EH 1:05.55

Event 20 Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
1 Armstrong, Landon B 14 BLUF-EH 30.95 7
2 Hoffman, Nolan J 14 BLUF-EH 32.50 5
3 McCall, CJ 13 BLUF-EH 33.68 3
4 Truman, Daxton 14 ADA 34.73 1
5 Lehman, Jacob L 13 BLUF-EH 38.19
6 Callahan, Cohen 14 ADA 38.55
7 Peterson, Zach A 13 BLUF-EH x39.85
8 Puerto, Max 13 ADA 49.22
9 Hartman, Dylan 14 ADA 56.26
10 Boehm, Brock M 13 BLUF-EH x1:03.46

Event 21 Girls 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
1 Rex, Madi N 17 BLUF-EH 33.04 7
2 Rex, Karlyn G 15 BLUF-EH 33.24 5
3 Reineke, Joscelin E 17 BLUF-EH 33.82 3
4 Hoffman, Ellie J 16 BLUF-EH 34.74 1
5 Lee, Malia W 15 BLUF-EH x38.77
6 Speicher, Amanda L 18 BLUF-EH x39.61
7 Smith, Celia K 16 BLUF-EH x43.41
8 Bourassa, Andrea L 18 BLUF-EH x47.18

Event 22 Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
1 Daniels, Ethan 18 ADA 28.89 7
2 Lee, Keevan D 16 BLUF-EH 29.56 5
3 Truman, Kaden 15 ADA 30.29 3
4 Wilson, Jack W 16 BLUF-EH 32.23 1
5 Howard, Trent R 15 BLUF-EH 33.98
6 Bertka, Andrew 18 BLUF-EH 34.02
7 Pinks, Tanner R 19 BLUF-EH x34.48
8 Ream, Caleb R 15 BLUF-EH x34.59
9 Biery, Gavin J 16 BLUF-EH x37.14

Event 23 Girls 9-10 100 SC Meter IM
Name Ag e Team Finals Time
1 Kemmere, Chloe 10 ADA 1:35.32 7
2 Diller, Kari E 9 BLUF-EH 1:39.24 5
46.81 52.43
3 Hohenbrink, Klaira A 9 BLUF-EH 2:07.27 3
1:04.93 1:02.34
4 Candido, Joana M 10 BLUF-EH 2:09.57 1
1:00.24 1:09.33
5 Worcester, Peyton M 10 BLUF-EH 2:35.99
1:14.91 1:21.08

Event 24 Boys 9-10 100 SC Meter IM
1 Shank, Mason D 10 BLUF-EH 1:39.47 7
47.07 52.40
2 Remy, Kenyan A 9 BLUF-EH 1:54.23 5
54.75 59.48
3 Baumgartner, Max 9 ADA 1:54.48 3
54.32 1:00.16
4 Griffith, TJ 10 ADA 2:08.67 1
1:05.37 1:03.30
5 Ungashick, Aaron T 10 BLUF-EH 2:09.52
1:00.57 1:08.95

Event 25 Girls 11-12 100 SC Meter IM
1 Baumgartner, Lily 12 ADA 1:19.65 7
35.74 43.91
2 Hudson, Taylor M 12 BLUF-EH 1:20.66 5
37.95 42.71
3 Kemmere, Claire 12 ADA 1:20.95 3
35.98 44.97
4 Youngpeter, Rory E 12 BLUF-EH 1:28.26 1
42.87 45.39
5 Essinger, June B 11 BLUF-EH 1:30.89
42.52 48.37
6 Griffith, Tess 12 ADA 1:45.65
51.62 54.03
7 Shank, Zoe K 12 BLUF-EH 1:55.34
57.23 58.11
8 Huber, McKenna 11 ADA 2:05.15
1:00.65 1:04.50

Event 26 Boys 11-12 100 SC Meter IM
1 Stahler, Landon 11 ADA 1:33.61 7
41.50 52.11
2 Hoffman, Ethan D 12 BLUF-EH 1:45.37 5
51.23 54.14
3 Nickel, Ethan J 12 BLUF-EH 1:58.24 3
56.85 1:01.39
4 Bowden, Justin 11 ADA 2:07.22 1
57.08 1:10.14

Event 27 Girls 13-14 100 SC Meter IM
1 Oldfield, Carlie 14 ADA 1:22.59 7
36.28 46.31
2 Bowden, Kaitlyn 14 ADA 1:35.41 5
42.21 53.20
3 Huber, Mattie 14 ADA 1:38.82 3
44.63 54.19
4 Granger, Emily J 11 BLUF-EH 1:54.73 1
53.76 1:00.97

Event 28 Boys 13-14 100 SC Meter IM
1 Verb, Riley W 14 BLUF-EH 1:12.44 7
34.34 38.10
2 McCall, CJ 13 BLUF-EH 1:28.02 5
39.55 48.47
3 Truman, Daxton 14 ADA 1:39.57 3
49.70 49.87
4 Lehman, Jacob L 13 BLUF-EH 1:41.26 1
48.63 52.63
5 Baumgartner, Jack 14 ADA 1:41.95
47.48 54.47

Event 29 Girls 15 & Over 100 SC Meter IM
1 Rex, Karlyn G 15 BLUF-EH 1:23.13 7
40.41 42.72
2 Rex, Madi N 17 BLUF-EH 1:28.24 5
41.25 46.99

Event 30 Boys 15 & Over 100 SC Meter IM
1 Trombley, Carson G 17 BLUF-EH 1:11.86 7
33.27 38.59
2 Daniels, Ethan 18 ADA 1:19.64 5
36.65 42.99
3 Truman, Kaden 15 ADA 1:19.90 3
4 Wilson, Jack W 16 BLUF-EH 1:30.07 1
40.28 49.79

Event 31 Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
1 Griffith, Tea 8 ADA 30.49 7
2 Grandey, Lainey M 8 BLUF-EH 32.33 5
3 Callahan, Ainsley 8 ADA 38.41 3
4 Geiger, Haylyn 8 ADA 43.18 1
5 Welsh, Alivia M 6 BLUF-EH 44.68

Event 32 Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
1 Verb, Camden R 8 BLUF-EH 23.68 7
2 Stanfield, Aiden J 8 BLUF-EH 29.81 5
3 Benroth, Barrett M 7 BLUF-EH 42.86 3

Event 33 Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
1 Kemmere, Chloe 10 ADA 44.80 7
2 Mohr, Kelsey B 9 BLUF-EH 58.85 5
3 Candido, Joana M 10 BLUF-EH 1:01.82 3
4 Stechschulte, Ally M 10 BLUF-EH 1:08.41 1
5 McGuire, Kailey R 10 BLUF-EH 1:08.79
6 Fleming, Sophia 10 ADA 1:17.44
7 Fleming, Gabriella 10 ADA 1:21.07

Event 34 Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
1 Remy, Kenyan A 9 BLUF-EH 51.70 7
2 Hohenbrink, KJ A 10 BLUF-EH 56.12 5
3 Szippl, Jacob 10 ADA 1:14.70 3

Event 35 Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
1 Kemmere, Claire 12 ADA 36.05 7
2 Baumgartner, Lily 12 ADA 36.46 5
3 Essinger, June B 11 BLUF-EH 40.03 3
4 Downey, Jenna M 11 BLUF-EH 40.08 1
5 Rausch, Vicky 12 ADA 50.16
6 Griffith, Tess 12 ADA 54.32
7 Cross, Vanessa N 11 BLUF-EH 1:03.61

Event 36 Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
1 Bowlus, Jackson T 11 BLUF-EH 38.97 7
2 Stahler, Landon 11 ADA 41.33 5
3 Oldfield, Gavin 11 ADA 59.84 3
4 Callahan, Declan 11 ADA 1:09.65 1
5 Nye, Elijah D 12 BLUF-EH 1:09.78

Event 37 Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
1 Oldfield, Carlie 14 ADA 36.55 7
2 Bowden, Kaitlyn 14 ADA 39.43 5
3 Stechschulte, Izzy R 13 BLUF-EH 40.80 3
4 Klinger, Leah C 13 BLUF-EH 51.74 1
5 Murray, Maddy A 13 BLUF-EH 51.90

Event 38 Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
1 Verb, Riley W 14 BLUF-EH 33.25 7
2 Cupples, Tyler L 13 BLUF-EH 37.47 5
3 Lehman, Jacob L 13 BLUF-EH 45.63 3
4 Baumgartner, Jack 14 ADA 46.09 1
5 Callahan, Cohen 14 ADA 52.40
6 Truman, Daxton 14 ADA 52.86

Event 39 Girls 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
1 Reineke, Joscelin E 17 BLUF-EH 37.67 7
2 Lee, Malia W 15 BLUF-EH 39.94 5
3 Smith, Celia K 16 BLUF-EH 53.11 3

Event 40 Boys 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
1 Trombley, Carson G 17 BLUF-EH 30.90 7
2 Daniels, Ethan 18 ADA 30.99 5
3 Lee, Keevan D 16 BLUF-EH 32.45 3
4 Truman, Kaden 15 ADA 35.78 1
5 Wilson, Jack W 16 BLUF-EH 42.25
6 Howard, Trent R 15 BLUF-EH 44.88

Event 41 Girls 6 & Under 25 SC Meter Backstroke
1 Welsh, Alivia M 6 BLUF-EH 35.56 7
2 Hohenbrink, Kaidree A 6 BLUF-EH 51.42 5
3 Roby, Alexis R 6 BLUF-EH 52.80 3
4 Goldsberry, Megan W 6 BLUF-EH 1:02.31 1
5 Nash, Rebecca M 6 BLUF-EH x1:02.38
6 Biery, Myla R 6 BLUF-EH x1:19.46

Event 42 Boys 6 & Under 25 SC Meter Backstroke
Name Ag e Team Finals Time
1 Thomas, Crosby D 6 BLUF-EH 36.80 7

Event 43 Girls 7-8 25 SC Meter Backstroke
1 Sterrett, Madelyn N 8 BLUF-EH 24.71 7
2 Griffith, Tea 8 ADA 29.14 5
3 Fought, Ayla G 8 BLUF-EH 29.60 3
4 Boyles, Evie G 7 BLUF-EH 29.94 1
5 Geiger, Haylyn 8 ADA 33.09
6 Thomason, Anya R 8 BLUF-EH 35.27
7 Granger, Leah B 8 BLUF-EH x37.23
8 Brauen, Clara A 7 BLUF-EH x38.21
9 Welch, Kaydence P 8 BLUF-EH x39.53
10 Cockerham, Alysia D 7 BLUF-EH x40.89
11 Honse, Anna M 8 BLUF-EH x41.69
12 Peterson, Renee C 7 BLUF-EH x46.64
13 Dulle, Olivia R 8 BLUF-EH x51.47

Event 44 Boys 7-8 25 SC Meter Backstroke
1 Roby, Ethan D 7 BLUF-EH 26.49 7
2 Essinger, Levin D 8 BLUF-EH 26.51 5
3 Warren, Brayden D 7 BLUF-EH 29.96 3
4 Stechschulte, Logan R 8 BLUF-EH 30.51 1
5 Stanfield, Aiden J 8 BLUF-EH x31.53
6 McGuire, Colton T 8 BLUF-EH x32.66
7 Candido, Heitor M 8 BLUF-EH x33.24
8 Ungashick, Ashton T 8 BLUF-EH x33.60
9 Benroth, Barrett M 7 BLUF-EH x34.49
10 Schneck, Brody L 8 BLUF-EH x38.05
11 Shanks, Robert 8 ADA 38.94
12 Huber, Landon 7 ADA 41.65
13 Daft, Will 7 ADA 42.06
14 Recker, Dominic A 7 BLUF-EH x46.22
15 Barhorst, Grayson B 8 BLUF-EH x48.47
16 Cupples, Quinn H 7 BLUF-EH x49.53
17 Maag, Carson J 8 BLUF-EH x49.69

Event 45 Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
Name Ag e Team Finals Time
1 Kemmere, Chloe 10 ADA 42.28 7
2 Diller, Kari E 9 BLUF-EH 43.93 5
3 Schneck, Lyla A 10 BLUF-EH 57.15 3
4 Mohr, Kelsey B 9 BLUF-EH 57.85 1
5 McGuire, Kailey R 10 BLUF-EH 1:03.50
6 McDougle, Lynkin 9 ADA 1:03.74
7 Stechschulte, Ally M 10 BLUF-EH x1:05.14
8 Simon, Riley E 10 BLUF-EH x1:07.38
*9 Roby, Ella N 9 BLUF-EH x1:10.84
*9 Longworth, Kennedy R 9 BLUF-EH x1:10.84
11 Worcester, Peyton M 10 BLUF-EH x1:15.84
12 Recker, Izzy M 9 BLUF-EH x1:23.56
13 Boblitt, Charlie S 9 BLUF-EH x1:25.59
14 Shanks, Emily 9 ADA 1:26.76
15 Thomas, Jovi S 9 BLUF-EH x1:27.05
16 Peterson, Bekah J 9 BLUF-EH x1:30.95
17 Althaus, Lolo L 9 BLUF-EH x1:37.16
18 Bowling, Ari I 10 BLUF-EH x1:38.68
19 Maag, Evelyn M 10 BLUF-EH x1:45.63
20 Montgomery, Alivia 9 ADA 1:53.12

Event 46 Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
1 Baumgartner, Max 9 ADA 50.12 7
2 Armstrong, Owen L 9 BLUF-EH 52.50 5
3 Dawson, Jacob C 10 BLUF-EH 1:00.86 3
4 Smith, Ethan J 9 BLUF-EH 1:02.00 1
5 Ungashick, Aaron T 10 BLUF-EH 1:03.85
6 Benroth, Bodey D 9 BLUF-EH x1:15.16
7 Shilling, Brady C 9 BLUF-EH x1:15.68
8 Lovett, Ben D 10 BLUF-EH x1:23.59
9 Brauen, Owen D 9 BLUF-EH x1:24.12
10 Bowden, Jackson 9 ADA 1:24.38
11 Morgan, Grady 10 ADA 1:25.67
12 Bowling, Sawyer J 9 BLUF-EH x1:26.90
13 Witteman, Kaedyn A 10 BLUF-EH x1:27.82
14 Archer, Colt 9 ADA 1:35.19
15 Fisher, Steven 9 ADA x2:35.61
16 Dulle, Alexander N 9 BLUF-EH x2:39.10

Event 47 Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
1 Kemmere, Claire 12 ADA 36.00 7
2 Hudson, Taylor M 12 BLUF-EH 36.06 5
3 Baumgartner, Lily 12 ADA 36.51 3
4 Mohr, Makenna P 11 BLUF-EH 42.36 1
5 Armstrong, Ella R 12 BLUF-EH 44.31
6 Youngpeter, Rory E 12 BLUF-EH 45.06
7 Rausch, Vicky 12 ADA 48.56
8 Griffith, Tess 12 ADA 53.66
9 Tuttle, Mackay M 12 BLUF-EH x55.24
10 Shank, Zoe K 12 BLUF-EH x57.79
11 Thomas, Layla N 11 BLUF-EH x1:01.49
12 Granger, Emily J 11 BLUF-EH x1:03.28
13 Brown, Lena J 12 BLUF-EH x1:06.46
14 Peterson, Rachel L 11 BLUF-EH x1:08.17
15 Coffman, Kaleigh A 12 BLUF-EH x1:08.25
16 Shilling, Ali G 12 BLUF-EH x1:08.29
17 Kin, Addyson 11 ADA x1:10.41
18 Witteman, Keira M 12 BLUF-EH x1:11.41
19 Burke, Clara R 12 BLUF-EH x1:18.54
20 Smith, Avery J 12 BLUF-EH x1:18.82
21 Honse, Elizabeth L 11 BLUF-EH x1:20.00
22 Cross, Vanessa N 11 BLUF-EH x1:22.35
23 LaValle, Arya 12 ADA x1:28.78
24 Rudasill, Katie 11 ADA x1:33.96

Event 48 Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
1 Bowlus, Jackson T 11 BLUF-EH 38.37 7
2 Stahler, Landon 11 ADA 43.21 5
3 Oldfield, Gavin 11 ADA 52.96 3
4 Nickel, Ethan J 12 BLUF-EH 1:00.32 1
5 Nye, Elijah D 12 BLUF-EH 1:02.78
6 Biery, Lincoln R 12 BLUF-EH 1:20.58
7 Clum, Kaden 11 ADA 1:25.03
8 Shepherd, Sam L 11 BLUF-EH x1:44.51

Event 49 Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
1 Oldfield, Carlie 14 ADA 37.02 7
2 Bowden, Kaitlyn 14 ADA 44.33 5
3 Klinger, Leah C 13 BLUF-EH 51.72 3
4 Carman, Isabelle 13 ADA 1:06.48 1
5 Archer, Madison 14 ADA 1:07.57
6 Huber, Morgan 13 ADA x1:15.33
7 Dauterman, Kaylee M 13 BLUF-EH 1:24.18

Event 50 Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
1 Verb, Riley W 14 BLUF-EH 33.07 7
2 Armstrong, Landon B 14 BLUF-EH 36.98 5
3 McCall, CJ 13 BLUF-EH 42.31 3
4 Cupples, Tyler L 13 BLUF-EH 42.85 1
5 Lehman, Jacob L 13 BLUF-EH x50.62
6 Callahan, Cohen 14 ADA 57.41
7 Puerto, Max 13 ADA 58.63
8 Peterson, Zach A 13 BLUF-EH x1:00.77
9 Hartman, Dylan 14 ADA 1:09.00
10 Boehm, Brock M 13 BLUF-EH x1:37.66

Event 51 Girls 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
1 Hoffman, Ellie J 16 BLUF-EH 42.23 7
2 Rex, Karlyn G 15 BLUF-EH 42.98 5
3 Rex, Madi N 17 BLUF-EH 43.92 3
4 Lee, Malia W 15 BLUF-EH 48.55 1
5 Speicher, Amanda L 18 BLUF-EH x53.51
6 Smith, Celia K 16 BLUF-EH x58.31
7 Bourassa, Andrea L 18 BLUF-EH x1:03.91

Event 52 Boys 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
1 Lee, Keevan D 16 BLUF-EH 34.61 7
2 Daniels, Ethan 18 ADA 35.76 5
3 Wilson, Jack W 16 BLUF-EH 38.26 3
4 Ream, Caleb R 15 BLUF-EH 41.16 1
5 Pinks, Tanner R 19 BLUF-EH 45.13
6 Biery, Gavin J 16 BLUF-EH x1:10.40

Event 53 Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
1 Grandey, Lainey M 8 BLUF-EH 47.15 7
2 Sterrett, Madelyn N 8 BLUF-EH 47.17 5
3 Griffith, Tea 8 ADA 52.01 3
4 Callahan, Ainsley 8 ADA 1:01.23 1
5 Boyles, Evie G 7 BLUF-EH 1:02.53
6 Geiger, Haylyn 8 ADA 1:16.57
7 Welch, Kaydence P 8 BLUF-EH 1:27.97

Event 54 Boys 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
1 Roby, Ethan D 7 BLUF-EH 51.11 7
2 Stechschulte, Logan R 8 BLUF-EH 1:01.67 5
3 Schneck, Brody L 8 BLUF-EH 1:06.47 3
4 Lawrence, Jentzen 7 ADA 1:14.47 1
5 Huber, Landon 7 ADA 1:28.39
6 Recker, Dominic A 7 BLUF-EH 1:46.29

Event 55 Girls 9-10 100 SC Meter Freestyle
1 Kemmere, Chloe 10 ADA 1:22.11 7
39.59 42.52
2 Diller, Kari E 9 BLUF-EH 1:22.18 5
39.97 42.21
3 McDougle, Lynkin 9 ADA 2:11.66 3
1:07.12 1:04.54
4 Roby, Ella N 9 BLUF-EH 2:15.14 1
1:03.26 1:11.88
5 Welsh, Alayna A 9 BLUF-EH 2:15.50
1:01.56 1:13.94
6 Fleming, Sophia 10 ADA 2:18.65
1:04.51 1:14.14

Event 56 Boys 9-10 100 SC Meter Freestyle
1 Armstrong, Owen L 9 BLUF-EH 1:35.01 7
45.38 49.63
2 Szippl, Jacob 10 ADA 1:57.38 5
52.41 1:04.97
3 Griffith, TJ 10 ADA 2:03.12 3
56.89 1:06.23
4 Shilling, Brady C 9 BLUF-EH 2:26.34 1
1:05.86 1:20.48

Event 57 Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle
1 Kemmere, Claire 12 ADA 1:09.35 7
33.58 35.77
2 Baumgartner, Lily 12 ADA 1:12.43 5
34.35 38.08
3 Mohr, Makenna P 11 BLUF-EH 1:20.50 3
37.30 43.20
4 Essinger, June B 11 BLUF-EH 1:21.64 1
38.63 43.01
5 Dagani, Lilly D 11 BLUF-EH 1:25.42
38.84 46.58
6 Tuttle, Mackay M 12 BLUF-EH 1:45.58
48.53 57.05
7 Kin, Addyson 11 ADA 2:11.50
1:03.70 1:07.80

Event 58 Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle
1 Bowlus, Jackson T 11 BLUF-EH 1:15.69 7
36.51 39.18
2 Stahler, Landon 11 ADA 1:16.54 5
38.18 38.36
3 Diller, Xavier D 12 BLUF-EH 1:23.49 3
38.67 44.82
4 Oldfield, Gavin 11 ADA 1:36.11 1
41.00 55.11
5 Clum, Kaden 11 ADA 2:16.25
1:04.61 1:11.64
6 Biery, Lincoln R 12 BLUF-EH 2:20.66
7 Shepherd, Sam L 11 BLUF-EH 3:17.65
1:20.79 1:56.86

Event 59 Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
1 Oldfield, Carlie 14 ADA 1:13.19 7
34.61 38.58
2 Stechschulte, Izzy R 13 BLUF-EH 1:18.24 5
35.73 42.51
3 Murray, Maddy A 13 BLUF-EH 1:33.39 3
43.76 49.63
4 Archer, Madison 14 ADA 2:01.19 1
56.60 1:04.59
5 Peterson, Rachel L 11 BLUF-EH 2:03.01
58.01 1:05.00
6 Huber, Morgan 13 ADA 2:03.17
56.14 1:07.03
7 Smith, Avery J 12 BLUF-EH 2:13.27
1:01.03 1:12.24

Event 60 Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
1 Armstrong, Landon B 14 BLUF-EH 1:10.44 7
33.25 37.19
2 Cupples, Tyler L 13 BLUF-EH 1:22.01 5
38.40 43.61
3 Callahan, Cohen 14 ADA 1:32.70 3
44.96 47.74
4 Peterson, Zach A 13 BLUF-EH 1:43.90 1
43.93 59.97
5 Hartman, Dylan 14 ADA 2:14.92
59.64 1:15.28
6 Boehm, Brock M 13 BLUF-EH 2:38.32
1:16.35 1:21.97

Event 61 Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
1 Rex, Karlyn G 15 BLUF-EH 1:14.22 7
35.27 38.95
2 Speicher, Amanda L 18 BLUF-EH 1:36.97 5
44.93 52.04
3 Bourassa, Andrea L 18 BLUF-EH 1:55.77 3
50.89 1:04.88

Event 62 Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
1 Truman, Kaden 15 ADA 1:10.89 7
34.12 36.77
2 Howard, Trent R 15 BLUF-EH 1:20.90 5
38.80 42.10
3 Ream, Caleb R 15 BLUF-EH 1:25.41 3
40.25 45.16
4 Bertka, Andrew 18 BLUF-EH 1:25.98 1
37.53 48.45

Event 63 Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
1 Sterrett, Madelyn N 8 BLUF-EH 25.60 7
2 Griffith, Tea 8 ADA 27.84 5

Event 64 Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
1 Essinger, Levin D 8 BLUF-EH 25.16 7
2 Verb, Camden R 8 BLUF-EH 28.29 5
3 Candido, Heitor M 8 BLUF-EH 36.71 3
4 McGuire, Colton T 8 BLUF-EH 36.99 1

Event 65 Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
1 Hohenbrink, Klaira A 9 BLUF-EH 57.94 7
2 Candido, Joana M 10 BLUF-EH 58.61 5
3 Schneck, Lyla A 10 BLUF-EH 1:04.10 3
4 Welsh, Alayna A 9 BLUF-EH 1:07.22 1
5 Fleming, Gabriella 10 ADA 1:22.45
6 Fleming, Sophia 10 ADA 1:33.82

Event 66 Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
1 Shank, Mason D 10 BLUF-EH 51.17 7
2 Remy, Kenyan A 9 BLUF-EH 59.08 5
3 Griffith, TJ 10 ADA 1:01.03 3
4 Baumgartner, Max 9 ADA 1:04.61 1
5 Ungashick, Aaron T 10 BLUF-EH 1:10.31
6 Szippl, Jacob 10 ADA 1:20.52

Event 67 Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
Name Ag e Team Finals Time
1 Hudson, Taylor M 12 BLUF-EH 42.78 7
2 Youngpeter, Rory E 12 BLUF-EH 44.13 5
3 Baumgartner, Lily 12 ADA 46.49 3
4 Downey, Jenna M 11 BLUF-EH 46.99 1
5 Armstrong, Ella R 12 BLUF-EH 47.83
6 Griffith, Tess 12 ADA 50.99
7 Huber, McKenna 11 ADA 1:02.55

Event 68 Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
1 Diller, Xavier D 12 BLUF-EH 49.71 7
2 Stahler, Landon 11 ADA 53.93 5
3 Hoffman, Ethan D 12 BLUF-EH 55.12 3
4 Bowden, Justin 11 ADA 1:06.45 1
5 Callahan, Declan 11 ADA 1:08.56
6 Nickel, Ethan J 12 BLUF-EH 1:09.47

Event 69 Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
1 Huber, Mattie 14 ADA 50.00 7
2 Dagani, Lilly D 11 BLUF-EH 51.29 5
3 Bowden, Kaitlyn 14 ADA 55.20 3
4 Carman, Isabelle 13 ADA 1:01.99 1

Event 70 Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
1 Verb, Riley W 14 BLUF-EH 36.20 7
2 Armstrong, Landon B 14 BLUF-EH 39.96 5
3 Hoffman, Nolan J 14 BLUF-EH 45.32 3
4 Truman, Daxton 14 ADA 48.87 1
5 Cupples, Tyler L 13 BLUF-EH 51.10
6 Baumgartner, Jack 14 ADA 58.86

Event 71 Girls 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
1 Rex, Karlyn G 15 BLUF-EH 41.85 7
2 Reineke, Joscelin E 17 BLUF-EH 43.15 5
3 Hoffman, Ellie J 16 BLUF-EH 46.20 3
4 Rex, Madi N 17 BLUF-EH 48.65 1

Event 72 Boys 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
1 Trombley, Carson G 17 BLUF-EH 36.05 7
2 Daniels, Ethan 18 ADA 36.40 5
3 Truman, Kaden 15 ADA 41.73 3
4 Siefer, Jordan P 19 BLUF-EH 41.74 1

Event 73 Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
Team Relay Finals Time
1 BLUF-EH A 1:42.92 10
1) Grandey, Lainey M 8 2) Boyles, Evie G 7
3) Granger, Leah B 8 4) Sterrett, Madelyn N 8
57.53 45.39
2 BLUF-EH B 2:29.94 6
1) Welch, Kaydence P 8 2) Nygaard, Eva B 8
3) Welsh, Alivia M 6 4) Fought, Ayla G 8
1:20.09 1:09.85
3 BLUF-EH D 2:50.84 2
1) Peterson, Renee C 7 2) Dulle, Olivia R 8
3) Brauen, Clara A 7 4) Thomason, Anya R 8
4 BLUF-EH E x4:34.41
1) Biery, Myla R 6 2) Roby, Alexis R 6
3) Nash, Rebecca M 6 4) Shepherd, Elaina F 7
2:04.74 2:29.67
5 BLUF-EH C x5:10.49
1) Cockerham, Alysia D 7 2) Agner, Madelyn P 5
3) Hohenbrink, Kaidree A 6 4) Honse, Anna M 8
1:38.66 3:31.83

Event 74 Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
Team Relay Finals Time
1 BLUF-EH A 1:29.23 10
1) Essinger, Levin D 8 2) Roby, Ethan D 7
3) Warren, Brayden D 7 4) Verb, Camden R 8
44.86 44.37
2 BLUF-EH B 1:51.10 6
1) McGuire, Colton T 8 2) Candido, Heitor M 8
3) Stechschulte, Logan R 8 4) Benroth, Barrett M 7
1:03.45 47.65
3 BLUF-EH C 1:58.17 2
1) Recker, Dominic A 7 2) Schneck, Brody L 8
3) Ungashick, Ashton T 8 4) Stanfield, Aiden J 8
1:07.27 50.90
4 ADA A 2:28.04
1) Lawrence, Jentzen 7 2) Huber, Landon 7
3) Shanks, Robert 8 4) Daft, Will 7
1:14.74 1:13.30
5 BLUF-EH D x2:56.62
1) Thomas, Crosby D 6 2) Counts, Caden M 5
3) Cupples, Quinn H 7 4) Maag, Carson J 8

Event 75 Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
1 BLUF-EH A 3:17.48 10
1) Candido, Joana M 10 2) Mohr, Kelsey B 9
3) Hohenbrink, Klaira A 9 4) Schneck, Lyla A 10
46.78 53.24 54.60 42.86
2 BLUF-EH B 3:51.34 6
1) Stechschulte, Ally M 10 2) Welsh, Alayna A 9
3) McGuire, Kailey R 10 4) Worcester, Peyton M 10
57.66 1:06.72 53.21 53.75
3 BLUF-EH C 4:22.04 2
1) Boblitt, Charlie S 9 2) Thomas, Jovi S 9
3) Peterson, Bekah J 9 4) Roby, Ella N 9
1:06.56 1:03.55 2:11.93
4 BLUF-EH D x5:29.93
1) Maag, Evelyn M 10 2) Althaus, Lolo L 9
3) Bowling, Ari I 10 4) Longworth, Kennedy R 9
1:09.50 1:47.99

Event 76 Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
1 BLUF-EH A 2:59.98 10
1) Armstrong, Owen L 9 2) Hohenbrink, KJ A 10
3) Remy, Kenyan A 9 4) Shank, Mason D 10
43.63 47.15 49.78 39.42
2 BLUF-EH B 4:11.57 6
1) Ungashick, Aaron T 10 2) Smith, Ethan J 9
3) Dawson, Jacob C 10 4) Lovett, Ben D 10
53.92 55.30 1:12.40 1:09.95
3 ADA A 4:31.23 2
1) Morgan, Grady 10 2) Fisher, Steven 9
3) Bowden, Jackson 9 4) Szippl, Jacob 10
1:09.54 1:34.93 1:06.52 40.24
4 BLUF-EH C 4:33.57
1) Shilling, Brady C 9 2) Witteman, Kaedyn A 10
3) Bowling, Sawyer J 9 4) Benroth, Bodey D 9
1:06.18 1:03.50 1:20.85 1:03.04

Event 77 Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
1 BLUF-EH A 2:21.70 10
1) Mohr, Makenna P 11 2) Essinger, June B 11
3) Armstrong, Ella R 12 4) Downey, Jenna M 11
34.75 36.60 35.99 34.36
2 BLUF-EH B 2:52.62 6
1) Youngpeter, Rory E 12 2) Granger, Emily J 11
3) Thomas, Layla N 11 4) Dagani, Lilly D 11
35.59 45.79 52.06 39.18
3 BLUF-EH C 3:28.47 2
1) Peterson, Rachel L 11 2) Brown, Lena J 12
3) Smith, Avery J 12 4) Shank, Zoe K 12
1:01.78 52.56 1:34.21
4 ADA A 3:50.02
1) Huber, McKenna 11 2) LaValle, Arya 12
3) Kin, Addyson 11 4) Rausch, Vicky 12
52.01 1:26.40 44.83 46.78
5 BLUF-EH D x4:18.24
1) Coffman, Kaleigh A 12 2) Burke, Clara R 12
3) Honse, Elizabeth L 11 4) Tuttle, Mackay M 12
1:05.28 40.06

Event 78 Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
1 BLUF-EH A 3:11.07 10
1) Hoffman, Ethan D 12 2) Biery, Lincoln R 12
3) Nye, Elijah D 12 4) Diller, Xavier D 12
46.73 49.94 57.66 36.74
2 ADA A 3:16.76 6
1) Bowden, Justin 11 2) Callahan, Declan 11
3) Clum, Kaden 11 4) Oldfield, Gavin 11
48.47 47.96 1:00.14 40.19

Event 79 Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
1 BLUF-EH A 2:58.90 10
1) Murray, Maddy A 13 2) Klinger, Leah C 13
3) Dauterman, Kaylee M 13 4) Stechschulte, Izzy R 13
33.18 40.23 1:16.80 28.69
2 ADA A 3:07.13 6
1) Archer, Madison 14 2) Carman, Isabelle 13
3) Huber, Morgan 13 4) Huber, Mattie 14
47.72 45.28 1:34.13

Event 80 Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
1 BLUF-EH A 2:10.70 10
1) Cupples, Tyler L 13 2) Hoffman, Nolan J 14
3) Lehman, Jacob L 13 4) McCall, CJ 13
26.64 33.50 37.17 33.39
2 ADA A 2:59.44 6
1) Baumgartner, Jack 14 2) Callahan, Cohen 14
3) Puerto, Max 13 4) Hartman, Dylan 14
34.09 38.21 50.65 56.49

Event 81 Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
1 BLUF-EH A 2:23.46 10
1) Reineke, Joscelin E 17 2) Lee, Malia W 15
3) Smith, Celia K 16 4) Hoffman, Ellie J 16
26.47 38.34 43.65 35.00

Event 82 Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
1 BLUF-EH A 2:02.73 10
1) Lee, Keevan D 16 2) Howard, Trent R 15
3) Bertka, Andrew 18 4) Trombley, Carson G 17
21.27 34.30 38.12 29.04
2 BLUF-EH B 2:17.46 6
1) Ream, Caleb R 15 2) Pinks, Tanner R 19
3) Biery, Gavin J 16 4) Siefer, Jordan P 19
29.48 35.02 35.28 37.68

The Ada boys are 1-2 this season while the girls drop to 0-3. The combined Alligator team record is now 1-2.

Ada is scheduled to host Van Wert Thursday, June 20 at 6 p.m.

Tags: